Województwo Pomorskie położone jest nad Morzem Bałtyckim i należy do najbogatszych i najludniejszych krain północnej Polski. Stanowi integralną część polskiego i europejskiego Regionu Bałtyckiego.

 

 Linia brzegowa Morza Bałtyckiego w województwie, łącznie z Zatoką Gdańską liczy 316 km (w tym półwysep helski 72 km), co stanowi ponad 60% linii brzegu morskiego kraju. Położenie nadmorskie, duża ilość jezior i lasów, niski stopień przekształceń środowiska, duże obszary objęte różnymi formami ochrony oraz interesujące zjawiska kultury i dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego wskazują na znaczne możliwości różnych form rekreacji, w tym pobytów wypoczynkowych i uzdrowiskowych, turystyki krajoznawczej i kongresowej, agroturystyki i ekoturystyki.

 

W sercu regionu znajduje się metropolia, którą tworzą: Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Gdy przybędziesz do nas na dłużej, warto też zwiedzić pozostałą część województwa pomorskiego.

 

Zobacz więcej informacji turystycznych o: Gdańsku, Gdyni i Sopocie – przewodniki, mapy i filmy. Szukasz idealnego miejsca na zakupy? Odwiedź Centrum Handlowe Klif!

 

Zobacz atrakcje w Trójmieście: