Aquapark w Sopocie

Sopot to miasto, które sprzyja uprawianiu sportów wodnych przez cały rok, ponieważ zimą  sopocka plaża przenosi się pod dach aquparku.

Jeden z największych parków wodnych w północnej Polsce posiada wiele atrakcji, a jedną z nich są wyjątkowe sauny, których jest tutaj kilka rodzajów. Jedną z najpopularniejszych jest sauna  aromatyczna. To kombinacja pary wodnej i olejków zapachowych, które mają pozytywny wpływ na układ oddechowy. Szczególnie polecane są inhalacje z lawendy, mirry i eukaliptusa, które nie tylko pozytywnie wpływają na stan zdrowia, ale również pozwalają się odprężyć i zrelaksować. Sauna fińska pozwala natomiast nie tylko na rozluźnienie się, ale również oczyszczenie organizmu z toksyn. Zaleca się aby korzystać z sauny fińskiej w taki sposób aby przebywać na zmianę w niskiej, a później w wysokiej temperaturze. Dla osób z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych zaleca się trochę chłodniejszą od sauny fińskiej kąpiel w biosaunie. Natomiast dla tych, którzy chcą wzmocnić swój krwioobieg i system odpornościowy zalecana jest Nordic Sauna, czyli kombinacja wysokiej temperatury z przerwami na zimny prysznic.   

Aquapark to jednak nie tylko sauny. To również: baseny, pokoje relaksacyjne, bicze wodne, profesjonalny gabinet masażu oraz solarium dla osób cierpiących na niedobór promieni słonecznych. Oprócz standardowych kąpielisk i basenów z hydromasażem jest tutaj również jedyna w Polsce dzika rzeka. Długość rwącego potoku wynosi 71 metrów, a różnica poziomów sięga 6 metrów. Można się w niej poczuć jak w prawdziwym rwącym górskim potoku.

Zdziwi się jednak ten kto uważa, że aquapark to tylko rozrywka w wodzie. Sopocki park wodny to prawdziwe centrum rozrywki, w którym wyjście z wody nie oznacza końca atrakcji. Po kąpieli na pewno warto skorzystać z oferty baru wodnego znajdującego się przy strefie basenowej. Po szybkim zregenerowaniu sił możemy udać się do kręgielni, gdzie emocji również nie zabraknie. Końcowym etapem wizyty w sopockim aquaparku obowiązkowo powinna być wizyta w klubie Pick&Roll Club, który jest miejscem spotkań wszystkich przybywających tutaj sympatyków wodnego szaleństwa. W klubie można nie tylko zjeść smaczny i pożywny obiad, ale również obejrzeć na żywo występy artystyczne takich gwiazd jak: Kora Jackowska, Grzegorz Turnau, czy Grzegorz Halama.