Obok molo, Domu Zdrojowego i Centrum Haffnera, domek o bajkowej architekturze jest kolejną wizytówką miasta, która na stałe wpisała się w wizerunek Sopotu.

Obok Krzywego Domku nie sposób przejść obojętnie. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ nie ma na świecie drugiego tak zwariowanego budynku. W rankingu portalu Village of Joy na najdziwniejszą budowlę świata spośród 50 kandydatów Krzywy Domek zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Inspiracją do tego projektu były bajkowe rysunki Marcina Szancera i Pera Dahlberga.

Ta nietypowa budowla to jednak nie tylko ciekawa architektura przykuwająca uwagę turystów. To również żyjące całą dobę centrum usługowo – rozrywkowe. W Krzywym Domku swoje siedziby mają między innymi firmy branży finansowej, zdrowotnej oraz  medialnej. To właśnie stąd nadaje radio RMF MAXXX.

Krzywy Domek to również miejsce spotkań o każdej porze dnia. Dzięki różnorodności działający w jego wnętrzu firm można tutaj spędzić cały dzień w ogóle się nie nudząc. Przed południem można zjeść śniadanie i wypić poranną kawę, po południu kupić dobrą książkę i zjeść obiad w jednej z kilku restauracji, a wieczorem dobrze zabawić się w klubie przy muzyce prezentowanej przez najlepszych dj-ów. Kolejną atrakcją jest możliwość ujrzenia „ściany sławnych podpisów”, na której swoje autografy składają wszyscy honorowi goście nietypowego Domku.  

Krzywy Domek położony na najchętniej odwiedzanej ulicy Sopotu: Bohaterów Monte Cassino jest również doskonałym miejscem dla osób chcących rozwijać swój biznes. Jest tutaj wszystko czego nowoczesny biznes potrzebuje: dobra lokalizacja, atmosfera innowacji, oraz możliwości techniczne pozwalające na prowadzenie spotkań i telekonferencji biznesowych.